Gabinet Terapii

Dziecięcej KUBUŚ

to miejsce dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Został stworzony z myślą o dzieciach z różnymi rodzajami dysfunkcji w zakresie rozwoju psychoruchowego oraz ze sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi, jak również dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Stanowimy ściśle współpracujący zespół specjalistów mający doświadczenie w pracy z dzieckiem i jego trudnościami w rozwoju psychoruchowym. Nieustannie dążymy do rozwijania swoich umiejętności i podnoszenia kwalifikacji. Jesteśmy otwarci na innych, zawsze twórczo poszukujący rozwiązań, pełni zapału i pasji w pracy z dzieckiem, również niepełnosprawnym.
Zajmujemy się diagnozą i terapią pedagogiczną, logopedyczną, psychologiczną oraz diagnozą i terapią procesów integracji sensorycznej. Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe.

Proponujemy indywidualne spotkania terapeutyczne:

• z terapeutą Integracji Sensorycznej
  • z terapeutą integracji odruchów
  • z logopedą, neurologopedą
  • pedagogiem terapeutą
  • psychologiem
  • rehabilitantem (fizjoterapeutą)
  • konsultacje dotyczące autyzmu
  • pedagogiczne i psychologiczne konsultacje dla rodziców dzieci z problemami rozwojowymi

W swojej pracy łączymy elementy wielu metod terapeutycznych, takich jak Terapia Integracji Sensorycznej, Integracja Odruchów (wg Sally Goddart Blythe), Integracja Odruchów Twarzy (dr S. Masgutowa), Integracja Odruchów Dynamicznych i Posturalnych (dr S. Masgutowa), Kinezjologia Edukacyjna (Gimnastyka Mózgu), Symultaniczno-Sekwencyjna Metoda Czytania prof. J. Ciszeyńskiej, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, Metoda Dobrego Startu, Terapia Bajką, techniki relaksacyjne, Wideotrening Komunikacji oraz wiele innych metod i technik stosowanych indywidualnie do potrzeb i możliwości osoby z która pracujemy.

Nasze terapie

INPP

Integracja Bilateralna

Johansen IAS

Integracja sensoryczna

Agnieszka Samuś

Założycielka Kubusia

Neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta: integracji sensorycznej, Bilateralnej Integracji, funkcji wzrokowych, Johansen - IAS, neurorozwoju INPP, Padovan moduł I i II

Barbara Kochlewska

Psycholog

Psycholog kliniczny dziecka, edukator seksualny, psychotraumatolog, terapeuta EMDR

Ewa Traczyk

Logopeda

Logopeda, terapeuta OPT (Oral Placement Terapy), pedagog specjalny, terapeuta programu szkolenego Bilateralnej Integracji

Anna Szymaszczyk

Pedagog

Pedagog – terapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta funkcji wzrokowych, terapeuta programu szkolenego Bilateralnej Integracji

Monika Sieczka

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, terapeuta NDT – Bobath, terapeuta integracji sensorycznej

Barbara Zakrzewska

Neurologopeda

Neurologopeda, pedagog wczesnoszkolny, terapeuta integracji sensorycznej

Katarzyna Tryniszewska

Pedagog specjalny

Pedagog specjalny, pedagog terapeuta, terapeuta: integracji sensorycznej, funkcji wzrokowych, programu szkolnego Bilateralnej Integracji

Magdalena Zalewska

Psycholog

Psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta TUS, praca z dzieckiem autystycznym, z zespołem Aspergrea

Katarzyna Michalak

Pedagog wczesnoszkolny

Pedagog wczesnoszkolny, pedagog specjalny – terapeuta, terapeuta: wzroku, integracji odruchów, Neuroflow

Agata Kęska-Drab

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta programu szkolnego Bilateralnej Integracji.

Emilia Wysocka

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Diagnoza i terapia integracji sensorycznej.

Katarzyna Bujnicka

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Diagnoza i terapia integracji sensorycznej.